ГоловнаПроектиПерспективи соціально-емоційного навчання в НУШ

Перспективи соціально-емоційного навчання в НУШ

Аналітичний огляд «Можливості для реалізації соціально-емоційного навчання в рамках реформи НУШ» — це документ, який наочно показує стан та подальші можливості запровадження соціально-емоційного навчання в межах реформи шкільної освіти в Україні. Він цінний як для вчителів, так і для освітніх управлінців, адже не лише пояснює наявний стан речей в системі, а й чітко пояснює, що таке соціально-емоційне навчання (СЕН), а також його ключове значення для розвитку української системи освіти.

Здійснено у партнерстві з: ГС «Ре: Освіта»; ГО «ЕдКемп Україна»; ГО «Інститут розвитку освіти»; Інститутом вищої освіти НАПН України; Київським університетом імені Бориса Грінченка; УЦОЯО.

  • Ініційовано ГО «Інститут лідерства».
  • Термін реалізації: 2020-2021 рр.
«Усі ми прагнемо щастя та успіху для наших дітей. Усі ми хотіли б, щоб у суспільстві панували здорові стосунки, взаємоповага та співпраця. Для цього школа має давати дітям не лише знання, а й м’які навички, серед яких: стресостійкість, вміння працювати в команді, вирішувати комплексні проблеми й не пасувати перед труднощами. Соціально-емоційне навчання — хороший інструмент, який дає можливість школам це робити. На жаль, вчителі ще не опанували його сповна, але дослідження показує, що вчителі відкриті до нового і готові вчитися більшому», —

Лілія Гриневич

очільниця громадської спілки «Ре:Освіта»

«Раніше вважали, що соціально-емоційні навички мало не автоматично мають з’явитися в дітей у школі лише за фактом навчання. І тільки в останні 10–20 років у світі почали розуміти, що їх також треба розвивати. Людина автоматично не є емпатійною, усвідомленою чи доброю. Цього треба вчитися. І це – зона зростання для української освіти», —

Олександр Елькін

голова Ради ГО “ЕдКемп Україна”

До підготовки дослідження було долучено провідних науковців та освітніх управлінців. Для чіткості результатів було проведено опитування серед шкіл, які брали участь у пілотному провадженні СЕН в закладах освіти.
  • 92%
    Опитаних в межах дослідження педагогів, готові до набуття та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей, а також відповідних методик, технік, інструментів задля впровадження соціально-емоційного навчання.
  • 7%
    Опитаних педагогічних працівників/-ниць вказали, що впродовж останніх 12 місяців брали участь у якійсь з програм підвищення кваліфікації, спрямованій на повноцінне впровадження соціально-емоційного навчання у школі, розвиток соціальної та емоційно-етичної компетентностей.