ГоловнаПроектиДоступ до освіти в деокупованій Великодимерській громаді

Доступ до освіти в деокупованій Великодимерській громаді

Проєкт «Підтримка доступу до освіти на деокупованих територіях Великодимерської громади Броварського району Київської області» має на меті допомогти місцевій владі відновити освітній процес в умовах серйозно пошкодженої, а подекуди повністю зруйнованої освітньої інфраструктури.

Наше завдання спільно з учителями та освітніми управлінцями виробити найбільш оптимальну модель освітнього процесу, який можна забезпечити наявними ресурсами, а також підготувати презентаційні матеріали, що допоможуть громаді в пошуках ресурсів на відновлення освітньої інфраструктури.

 • Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”
 • Термін реалізації: серпень 2022 - триває досі
“Деокуповані громади, де серйозно пошкоджено освітню інфраструктуру, мають значні проблеми з відновленням освітнього процесу. Це критично важливо не лише для розвитку дітей, а й для післяокупаційного відновлення громади. Окрім цього, досвід відновлення освітнього процесу, який ми запропонуємо цим проєктом, можуть використати й інші деокуповані території. Наприклад, громади Київської, Чернігівської та інших областей із частково зруйнованою інфраструктурою”,

Лілія Гриневич

очільниця громадської спілки «Ре:Освіта».

“У межах проєкту експерти спільно з місцевою владою та освітянами розроблять модель відновлення освітнього процесу та підготують рекомендації з її впровадження. Для успішного старту нового навчального року передбачається серія тренінгів для вчителів. Ці тренінги будуть присвячені роботі з дітьми, які пережили війну, новому стандарту і програмам, особливостям дистанційного та змішаного навчання тощо. Щоб допомогти громаді відновити пошкоджену інфраструктуру й вирішити нагальні проблеми, буде розроблена відповідна «карта потреб». Вона включатиме інформацію про пошкоджені об’єкти, а також необхідні ресурси для їх відновлення”,

Вадим Карандій

менеджер проєкту «Підтримка доступу до освіти на деокупованих територіях Великодимерської громади Броварського району Київської області».

Під час широкомасштабного вторгнення росії на територію України з 23 населених пунктів Великодимерської селищної територіальної громади 19 було окуповано. Освітня інфраструктура зазнала серйозних руйнувань:
 • 5
  комунальних закладів освіти зруйновано, або серйозно пошкоджено.
 • 1000
  дітей мають досвід евакуації з окупованої громади гуманітарними коридорами.
 • 800
  дітей не виїжджали й постійно перебували під окупацією.
 • 500
  вчителів потребують якісної психологічної, а також методичної підтримки.

Проєкт передбачає чотири основних блоки:

Проєкт реалізується партнерстві з громадською організацією "GRM" ("Global Reforms Management") зі створення цифрових освітніх центрів у громадах, що постраждали від агресії РФ.