ГоловнаПроектиПрофесійний стандарт
вчителя нового покоління

Професійний стандарт
вчителя нового покоління

Професійний стандарт вчителя — це документ, яким держава визначає загальні та професійні компетентності педагога, а також дає орієнтир для закладів освіти при підготовці освітян та підвищенні їхньої кваліфікації.

Текст професійного стандарту, запропонований організаціями «Крок за кроком» та «РЕ:Освітою», був доопрацьований працівниками Міністерства освіти і науки та офіційно затверджений у грудні 2020 року.

  • Проєкт реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»
  • Термін реалізації: січень – грудень 2020 р.
«Варіант проєкту професійного стандарту, пропонований нашою групою, був доопрацьований робочою групою і працівниками Міністерства освіти і науки. На цьому етапі стандарт зазнав змін. Запропонована нами структура залишилася, проте внесено зміни до частини формулювань, а найбільше правок зазнала частина щодо рівнів розвитку компетентностей за різними кваліфікаційними категоріями», —

Лілія Гриневич

очільниця громадської спілки «Ре:Освіта»

Проєкт професійного стандарту вчителя розроблявся разом з педагогами-практиками та представниками академічної спільноти. Його основною перевагою було те, що він враховував кращий міжнародний досвід та чітко формулював, яким має бути вчитель для успішної роботи в Новій українській школі.
  • 62%
    Вчителів готові використовувати пропонований професійний стандарт у своїй професійній діяльності.
  • 81%
    Вчителів зазначили, що професійний стандарт був зрозумілим для них.

Документ описує 5 сфер діяльності (трудових функцій) учителя

Кожна з них охоплює по три професійні компетентності. Стандарт передбачає також п’ять наскрізних компетентностей, які вчитель має формувати у своїх учнів, а отже повинен володіти ними і сам.

Завантажити розроблений у проекті методичний посібник «Професійний стандарт вчителя»